تا سایه ولایت هست این وحدت هست

گام به گام دراین هشت ماه این وعده الهی را همه دیدند و با تمام وجود حس کردند لحظه به لحظه با درایت حضرت آقا که نشات گرفته از لطف الهی است غبارآلودگی‌ها کنار رفت و مردم با حقیقت بیشتر و بیشتر آشنا شدند.


 محمدحسین رنجبران نویسنده وبلاگ "اتاق شیشه‌ای یک خبرنگار "، مطلبی را با عنوان "تا سایه ولایت هست این وحدت هست " در وبلاگ شخصی خود منتشر کرده است.
بر اساس این گزارش در این مطلب آمده است:

خبرگزارى‏ها گفتند و در تعدادى از تلویزیون‌هاى بیگانه هم منعکس شد که حضور مردم، حضور جدى و فعال و متراکمى است.
در بعضى از تلویزیون‌هاى خارجى صفوف مردم را که صف کشیده بودند، نشان دادند.
این افتخارى است براى کشور؛ ما این را مخدوش نکنیم، این را خراب نکنیم، این مال مردم است.
همین رأى‏دهندگان از دو طرف، هم طرف آن کسانى که رأى دادند به نامزد منتخب، هم آن کسانى که رأى ندادند به نامزد منتخب و به دیگرى رأى دادند (که مجموعاً مثلاً حدود چهارده میلیون می‌شوند) همه‏شان در ایجاد این حماسه بزرگ سهیم بودند.
ما این وحدت را، این نگاه کلان را، نگاه یکسان را فراموش نکنیم و این را از دست ملت نگیریم.
تنها چهار روز پس از انتخابات بود که رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان و روسای ستادهای انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دهم و در آغاز دوران فتنه پس از انتخابات این گونه همه را به حفظ وحدت دعوت فرمودند.
از آن زمان تا کنون تقریباً هشت ماه می‌گذرد هشت ماهی که لحظه لحظه آن امتحانی بود برای همه مردم بویژه خواص.
هشت ماهی که در دقیقه دقیقه آن نقش ولایت و رهبری را با پوست و گوشت و استخوانت می‌توانی درک کنی لحظاتی بود که همه دل‌ها خالی می‌شد و دل‌شوره تمام وجود دوستداران نظام و انقلاب را می‌گرفت اما یک نگاه به حضرت آقا و یک کلام نورانی ایشان آبی بود بر آتش همه دلشوره‌ها و اضطراب‌ها.
خواص یکی یکی جلوی چشم مردم امتحان پس دادند همه امتحان شدند مردم نامه‌هایی از هر کدام از آن‌ها دیدند و شنیدند که برخی‌ها را از پیش از این می‌دانستند و برخی را هم باور نداشتند که مثلاً فلانی نوشته باشد...
دشمن آن چنان دقیق عمل کرده بود که همه حیرت زده بودند، به اطرافیان خواص از هرطیف که می نگریستی این نکته برایت آشکار بود.
"آن کس که علقه و اعتقادش به ولایت بیشتر از حلقه اول دورتر!! "
برخی اوقات آن چنان مظلومیت ولایت بر دوستدارانش سنگینی می‌کرد که بغض‌ها می‌ترکید و اشک‌ها جاری می‌شد اما همیشه بین این افراد زمزمه می‌شد که "ان الله مع الصابرین ".
گام به گام دراین هشت ماه این وعده الهی را همه دیدند و با تمام وجود حس کردند لحظه به لحظه با درایت حضرت آقا که نشات گرفته از لطف الهی است غبارآلودگی‌ها کنار رفت و مردم با حقیقت بیشتر و بیشتر آشنا شدند در نهم دی از اعماق وجود دراعتراض به اهانت به مقدساتشان فریاد برآوردند و در بیست و دوم بهمن اوج بصیرت و اتحاد خود را در روز وحدت ملی ایرانیان به نمایش گذاردند.
همه به عشق رهبر و ولی‌شان آمده بودند، از مرد و زن و کوچک و بزرگ و بالا شهری و پایین شهری همه به عشق آقا آمده بودند هیچ‌گاه مصاحبه خانم مرزبند با جوان داش مشتی جنوب شهری را یادم نمی‌رود که این گونه گفت؛
"من توی عمرم دو دفعه اومدم تظاهرات یکی نه دی که این لانتوریا (بعداً رفتیم لغتنامه دهخدا رو دیدیم معنی‌اش می‌شه "این تازه به دوران رسیده‌ها ") اومدن به امام حسین(ع) بی‌ادبی کردن و یکی هم الان به عشق رهبر اومدم/ بچه جنوب شهرم/ دویست تا رفیق هم دارم پررو ابوالفضلی فدایی رهبر /آقا دوستت دارم حضرت عباسی پکر نشی شاهرگم رو بهت می‌دم /اون لانتوری‌های اونور و این قرتی پرتی‌های این ور هم نمی‌تونند هیچ کاری بکنند وجود دارن بیان تک به تک ببینیم چند چندیم. "
خیلی عامیانه از ته دلش حرف‌هاش رو زد یعنی حرف دل خیلی از مردم رو زد اکثریت مردم که پنج‌شنبه با تمام وجودشون اومده بودن به خاطر هیچ کس نیومدن الا رهبرشون، کاری هم نداشتن مقامات دیگه چه می‌کنند و چی می‌گن چون همشون رو دراین هشت ماه محک زده بودند.
آقاجان! 26 خرداد به وضوح به خواص گفتید با عملکرد نادرست خود این وحدت را از دست ملت نگیرند و هوشیار باشند و جمعه 29 خرداد هم در نماز جمعه با همه مردم سخن گفتید و هشت ماه هم این درایت و هدایت شما ادامه داشت و همه دیدند خواص و مردم هر کدام چگونه از بوته آزمایش خود بیرون آمدند اما یک چیز را این مردم به همه دنیا ثابت کردند.
" تا زمانی که سایه ولایت فقیه بر سر این کشور است این وحدت را نمی‌توان از مردم هوشیار و رشید ایران گرفت خواه خواص به هوش باشند و خواه نباشند! "
و دراخر یک مطلب کوتاه بگویم و تمام...
دراین یک ماه به صورت ویژه درگیر تهیه یکی از مستندهای شاخص به نام امام و "توطئه و نفاق " بودم البته با جرات می‌توانم بگویم که این مستند را درکنار استاد سپیدمویم که بسیاری از داشته‌های کاری‌ام را مدیون اویم تجربه کردم نه تهیه.
خیلی برایم جالب بود که هم اکنون اتفاقات آن زمان دارد تکرار می‌شود و وقتی برخی موضع‌گیری‌های خواص را در آن زمان برای نخستین بار می‌دیدم از حیرت انگشت به دهان می‌گرفتم و درعین حال یک سئوال در ذهنم یکسره تداعی می‌شد...
"اگر مثلاً ده سال دیگر بخواهیم مستندی از وقایع سال 88 و عملکرد خواص این دوره تهیه کنیم چه از آب در خواهد آمد؟! "

/ 0 نظر / 13 بازدید